Golf courses in the Canary Islands


Pokud jste vášniví golfisté, pak jsou pro vás Kanárské ostrovy doslova rájem na Zemi. Golf zde můžete hrát 12 měsíců v roce a rozhodně zde neplatí pravidlo: „Není špatného počasí, jen špatně oblečeného golfisty“. 

Na Kanárských ostrovech se nachází 23 golfových hřišť, která navrhovali profesionálové a vás jistě uchvátí jejich rozmanitost, členitost a zajímavý terén. Při hře se budete moci kochat výhledy na oceán, hory či tropické zahrady. Teploty se zde pohybují od 19 do 28 stupňů a pofukuje zde jemný větřík ochlazený Atlantském oceánem. Věřte nám, takových míst na světě moc není. Tyto všechny skvělé podmínky vás budou svádět ke každodenní hře. 

Tenerife drží prim v kvalitě golfových hřišť a areálů, proto zde najdete ty nejlepší hřiště na Kanárských ostrovech. Ostrov Gran Canaria se ale opravdu snaží a kvalitou hřišť Tenerife dotahuje.  Na Tenerife si můžete zahrát hned na 9 hřištích. Většina se jich nachází na jihu ostrova. Pojďme se na jednotlivá hřiště podívat trochu blíže.

Golf Costa Adeje
Toto krásné hřiště se nachází cca 5 km od pláže Playa de las Américas. V roce 1998 ho navrhl a na místě bývalých banánovníkových plantáží vystavěl šestinásobný mistr Španělska Pepe Gancedo. Jedná se o technické 18jamkové hřiště s několika jezírky a parem 72. 

Pro veřejnost je zde celoročně otevřena restaurace, která nabízí mezinárodní i orientální kuchyni. Jídlo si po hře můžete vychutnat na terase restaurace s výhledem na oceán a sousední ostrov La Gomera.

  https://www.golfcostaadeje.com/

 

Golf Las Américas
V blízkosti Los Cristianos se nachází další krásné 18jamkové golfové hřiště, které pro vás v roce 1988 navrhlo anglické studio John Jacobs Golf Associates Ltd., které bylo úzce spjato s postavou slavného profesionálního golfisty. Hřiště je atraktivně umístěno v přírodním, mírně svažitém amfiteátru s parem 72 a délkou 6,051 metrů. K příjemnému působení na životní prostředí přispívá i umístění roklí a jezer na hřišti. 

Místní restaurace je pro veřejnost otevřena každý den a nabízí široký výběr z menu od snídaní, sendvičů, salátů, svačin a obědů až po večeře.

 https://www.golflasamericas.com/

 

Golf del Sur
18jamkové hřiště s parem 72, které v roce 1987 navrhl designér Pepe Gancedo a v roce 2005 bylo přetvořil profesionální golfista Manuelem Piñero vás při hře zaujme bunkry z černého sopečného písku, obrovskými greeny, širokými fervejemi (farwayemi) a vodními překážkami. Toto hřiště se může pyšnit několika světovými rekordy, které zde padly a několika světovými turnaji, které se zde pořádaly (Tenerife Open či Tenerife Ladies Open). Pozemek tohoto hřiště je oázou Atlantského oceánu, všude kolem hřiště jsou palmy a obří kaktusy. Kromě driving range zde naleznete i tenisové kurty, minigolf, bar a restauraci. 

 https://www.golfdelsur.es/

 

Amarilla Golf & Country Club
Kousek od letiště na pobřeží oceánu leží toto krásné 18jamkové hřiště s parem 71, které bylo slavnostně otevřené v roce 1989. Designér Donald Steel využil krásných kontrastů ostrova a dosáhl tak pestrosti hřiště a úžasných výhledů na Atlantický oceán. Opravdovou výzvou je pro golfisty 5. jamka, kdy musíte míček přinutit přeletět oceán, abyste se dostali na green. 

K tomuto hřišti patří i 9 jamkové hřiště Pitch & Put, na kterém si můžete zdokonalit krátkou hru. Toto hřiště si může zahrát každý, není zde totiž požadována licence. K tomuto hřišti patří také bazén, tenisové kurty a jezdecký klub Pura Vida.

 https://www.amarillagolf.es

 

Abama Golf & Spa Resort
Toto golfové hřiště se tyčí nad západní stěnou sopky Teide a v roce 2005 ho vytvořil světově proslulý golfový designér Dave Thomas. Krásně udržované 18jamkové hřiště s parem 72 obsahuje více než 300 druhů subtropických rostlin, včetně více než 20 000 vysázených palem. Skoro ze všech jamek hřiště máte nádherný výhled na Atlantický oceán a protilehlý ostrov La Gomera.
Díky 22 jezerům, vodopádům a bunkrům s bílým pískem, které prolínají neustále se měnící terén, se jedná o dostatečně náročné hřiště, aby otestovalo i toho nejzkušenějšího golfistu. Klubovna se nachází v centru golfového hřiště a umožňuje klientům vychutnat si nejenom skvělé jídlo, ale i nádherné výhledy do okolí. 

 https://www.abamagolf.com

 

Buenavista Golf 
Hledáte opravdový golfový zážitek, kdy budete v kontaktu s přírodou i divokým oceánem? Pak rozhodně navštivte golfové hřiště Buenavista. Toto 18jamkové hřiště s parem 72, navržené Sevem Ballesterosem, je náročné hřiště zasazené do krásného prostředí. Buenavista vám nic neodpustí, toto hřiště vyžaduje přesnost a soustředění. Některé z jamek jsou tak blízko pobřeží, že budete mít pocit, že při silnějším odpalu vám míček odletí až do oceánu. Ještě větší impozantnosti hřišti dodává nedaleké chráněné území pohoří Teno. V nejvyšším bodě hřiště se nachází klubovna, která hráčům poskytne působivý panoramatický výhled na oceán nebo útesy „Rural Park of Teno“.

 https://buenavistagolf.es/

 

Chcete objednat TeeTime?

Jednoduše nám napište nebo zavolejte a my vám rádi vše zajistíme.


[email protected]


+420 606 654 499